ЖМ Дайберг

Заміська нерухомість - абетка покупця

Сьогодні не важко придбати квартиру в багатоповерховому будинку, приватний будинок для житла, котедж під дачу або ділянку під забудову в Одесі, Києві, Харкові, Львові або в будь-якому іншому регіоні України. Але при цьому на ринку нерухомості панують свої особливі правила. Перед тим як, наприклад, купити ділянку в Одесі чи області, слід звернути увагу на принципові відмінності між придбанням землі у закритому котеджному містечку та дачному кооперативі, між придбанням дачі у доброму чи старому стані. Варто розібратися, що таке дуплекс і таунхаус, і чим вони відрізняються. Саме з цією метою: «розібратися в термінах» і написано цей матеріал.

Популярна термінологія у сфері заміської нерухомості:

  1. Веранда. Прибудована до будинку будова називається верандою. Як правило, така частина будівлі не опалюється та не засклюється. Використовується як їдальня та місце для затишних сімейних та дружніх посиденьок у теплу пору року, коли можна на її територію винести стіл, стільці, тумбочки та інші предмети.

  2. Тимчасова будова або «часинка». Така будова є невеликим приміщенням, що поєднує вітальню, кухню і спальню. Найчастіше, цей вид будівлі буває з опаленням, але може і не опалюватись. Назва «часу» вказує на те, що воно зводиться для тимчасового використання будівельниками або власниками у процесі будівництва основного будинку.

  3. Дача. Невелика будова, розташована за межами міста, і використовується для відпочинку в теплу пору року. Сьогодні є безліч різноманітних дачних кооперативів. Найчастіше ділянка під забудову в Одесі та області на території дачних кооперативів має площу 6 діб.

  4. Дуплекс. Така споруда являє собою два спарені будинки з однією загальною середньою стіною. Такі будинки часто використовуються сім'ями, які вважають за краще жити в безпосередній близькості один до одного, але все ж таки окремо.

  5. Кадастровий номер. Це унікальний код, який надається ділянці землі під час реєстрації, і залишається з ним назавжди. За допомогою цього номера можна отримати максимально повну інформацію про земельну ділянку, яка фіксується у державному реєстрі.

  6. Котедж. Житловий приватний будинок різної поверховості, поряд з яким розташовуються також гараж, альтанка та інше. Як правило, котеджі знаходяться на території закритих котеджних містечок із власною незалежною інфраструктурою, саме таких як житловий масив «Дайберг», розташований у найближчому передмісті Одеси.

  7. Мансарда. Такий вид житла розташовується на останньому поверсі, має вільний стиль інтер'єру. По суті це повноцінний поверх, який відрізняється скошеними стелями.

  8. Таунхаус. Такі будинки виділяються лише тим, що вони лише на кілька багаторівневих квартир. Всі квартири оснащені окремим входом, гаражем та невеликою ділянкою землі – внутрішнім двориком, найчастіше у вигляді тераси. Варто врахувати, що таунхауси можуть об'єднувати одразу кілька будинків-квартир, між собою з'єднаних стіною на кшталт дуплексів.

  9. Сотка. Якщо міряти квартирними мірками, то це просто ділянка землі, площею 100 квадратних метрів. Відповідно, якщо ви, наприклад, вирішили купити ділянку в Одесі чи Одеській області площею 5 чи 10 соток, то у квадратних метрах це становитиме 500 та 1000 метрів квадратних відповідно. Ділянки вказаної площі з усіма комунікаціями європейського класу ви можете купити у житловому масиві Дайберг.

Читайте також